My Favorite Movies
| drawnbell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jackie Chan's Who Am I? (Wo shi shei) (Who Am I?) 1998, PG-13) |
|
| 2 |
The Medallion 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Jackie Chan's Project A ('A' gai wak) (Pirate Patrol) 1983, PG-13) |
|
| 4 |
Jackie Chan's Project A2 ('A' gai wak juk jap) (Project A, Part II) 1987, PG-13) |
|
| 5 |
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985, PG-13) |
|
| 6 |
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987, PG-13) |
|
| 7 |
Drunken Master (Jui kuen) 1978, PG-13) |
|
| 8 |
Rumble in the Bronx 1996, R) |
|
| 9 |
Kung Fu Scholar 1993, Unrated) |
|
| 10 |
The Handsome Siblings 2004, Unrated) |
|
| 11 |
Project A 2009, Unrated) |
|
| 12 |
Shaolin Soccer 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Kung Fu Hustle 2004, R) |
|
| 14 |
CJ7 2008, G) |
|
| 15 |
Merry Christmas, Drake & Josh 2008, Unrated) |
|
| 16 |
Superhero Movie 2008, PG-13) |
|
| 17 |
Yours, Mine & Ours 2005, PG) |
|
| 18 |
College 2008, R) |
|
| 19 |
Twilight 2008, PG-13) |


















