Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dramaqueen923's Rating My Rating
1
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
I just saw the movie today(7/28/07) and it was really cool, except for when Green Day died in the beginning. (opps, spoiler.)
2
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
it was soooooooo funny!!!! i like the killer bunny!!!! i also liked the french when they said "i fart in your general direction." and the black knight. the only thing i didn't like was the ending.
3
Epic Movie 2007,  PG-13)
Epic Movie
IT'S SOOOOOOOOOOO FUNNY!!!!
4
Hoodwinked 2006,  PG)
5
Chicken Little 2005,  G)
Chicken Little
it is sooooooooooo cute!!!!!!! i love fish out of water!!!!
6
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
it was cute!! i luv hammie
7
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
I read all the books, and this is what i was hoping for
8
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
inspector clouseau is absolutly funny!!!!!!!
9
Shrek 2001,  PG)
Shrek
it was a funny movie!!!!
10
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
funny!!! rotflmbo
11
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
OMG!!! IT'sSOOOOOOOO CUTE AND FUNNY!!!!
12
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
it lacked in action.
13
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
Monty Python's Life of Brian
it was okay.
14
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
it's a stupid funny
15
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
once again, it's a stupid funny.
16
Night at the Museum 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments