My Favorite Movies


  dracolov3r's Rating My Rating
1
Flightplan 2005,  PG-13)
2
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
3
High School Musical 2006,  G)
4
Aquamarine 2006,  PG)
5
Red Eye 2005,  PG-13)
6
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
luv dis movie:)
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
9
Mulan 1998,  G)
Mulan
omg favorite disney movie of all time and aduno y . <3333
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
this movie was awesome:) beter den da second:D
12
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
OMGGGGGGGGGGGG I BOUGHT THIS MOVIE AND I LOVED IT!!!!<33333333333333333***
13
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
Bruce Almighty
lol i love this movie i wanna buy it but cant find it:(
14
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
OMG!!! this movie rox so fkn much! love it alottt<3222111
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
OMMMGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG!!!!!!!!!!!!!! BEST MOVIE EVER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FUCK THIS MOVIE DESERVES 5 STARS!!!!!!!!
16
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
oh i bought this movie it was gud:D
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
lmao this is one of da movies i can watch over and over again:)
18
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
lol i love dis movie;) u kno y cinzia:P:P:P:P
19
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
20
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
this was a gud movie:P:P really funni i was alwaiss laughiing!!
21
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
awesome movie
22
Anger Management 2003,  PG-13)
Anger Management
i luv dis movie lmao:)
23
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
best movie ever. this is mii fave movie of alll time, just so fkn awesome i luvvv billyyy for fkn ever <3333333333
24
Dodgeball - A True Underdog Story 2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story
wow, fkn hilarious<3 caterina me n u went to watch this without david lmfao and he wuz so pissed! dat wuz da best time we ever went to the movies:D:D:D(L)
25
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
lol i liked this movie it was such a cute date movie
26
Honey 2003,  PG-13)
Honey
i fkn luv dis movie its so awesome<333
27
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
28
Scary Movie 2 2001,  R)
29
Home Alone 2: Lost in New York 1992,  PG)
30
Home Alone 1990,  PG)
31
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
only cause chad micheal murray:D<3
32
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
33
The Princess Diaries 2001,  G)
34
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
omgg chris pine <333333333 ;;(L)(L)
35
Sleepover 2004,  PG)
Sleepover
best movie i luved it so much:)
36
Dickie Roberts - Former Child Star 2003,  PG-13)
Dickie Roberts - Former Child Star
MARIO UR SONG:D:D brickwall waterfall dickie thinks hes got it all buh he dunt, and i do so boom with that attitude:) lmfao awesome movie<332211
37
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
i luved dis movie, addicted 2 amanda bynes amanda bynes(L)
38
Grease 1978,  PG)
Grease
woot <3
39
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
omg diego lunaaaa<333333:|:|
40
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
cinzia mii kind of movie:D LMFAOO<3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333
41
The New Guy 2002,  PG-13)
The New Guy
haha gianni christmas time we watched this with da family and they were like"wtf wut kind of movie did u guys pik:|" lmfoa too funy bro<333
42
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
EMINEM<333333333333333333
43
White Chicks 2004,  PG-13)
44
New York Minute 2004,  PG)
New York Minute
um .. SIMPLE PLAN IN DIS MOVIE<3333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333
45
It Takes Two 1995,  PG)
It Takes Two
lmao i luv dis movie i saw it over 10 times:)
46
A Night at the Roxbury 1998,  PG-13)
47
Raise Your Voice 2004,  PG)
48
I, Robot 2004,  PG-13)
I, Robot
prety aweosme, altho i fell asleep after half da movei caus ei wuz soo tired:P buh da first half wuz fkn gud <33
49
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
Bring It On: All or Nothing
AMAZING
50
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
Harry Potter and the Half-Blood Prince
omg, harry poter is the best shit ever.
51
Cloverfield 2008,  PG-13)
Cloverfield
fkn AWESOME.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments