Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dpaolarojas's Rating My Rating
1
The Others 2001,  PG-13)
2
Janghwa, Hongryeon (A Tale of Two Sisters) 2003,  R)
3
Shutter (They Are Around Us) 2005,  R)
4
The Grudge 2004,  PG-13)
5
Ju-on: The Curse (Curse Grudge) 2000,  R)
6
Ju-on: The Grudge 2 (Ju-on 2) 2003,  R)
7
Orphan 2009,  R)
Orphan
i like the impressive performance of Isabelle Fuhrman.
8
Ringu 0 2001,  Unrated)
9
Al final del espectro 2006,  Unrated)
Al final del espectro
it's quite similar to J-terror movies story but with a different outcome, it's worth seeing it not only because it's a movie without the typical Colombian drug plot but also for the excellent performance of Noelle Schinwald.
10
Sherlock Holmes 2009,  PG-13)
11
The Men Who Stare at Goats 2009,  R)
12
Inception 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments