My Favorite Movies
| doublezero420's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Clerks 1994, R) |
|
| 4 |
Clue 1985, PG) |
|
| 5 |
A Christmas Carol 1984, PG) |
|
| 6 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 7 |
Dazed and Confused 1993, R) |
|
| 8 |
American Graffiti 1973, PG) |
|
| 9 |
Dial M for Murder 1954, PG) |
|
| 10 |
Noises Off... 1992, PG-13) |










