Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dorothyrouly's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
Eragon 2006,  PG)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
11
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
12
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
13
Ice Age 2002,  PG)
14
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
15
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
16
X-Men 2000,  PG-13)
17
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
18
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
22
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
23
Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd 2003,  PG-13)
24
Forrest Gump 1994,  PG-13)
25
Pretty Woman 1990,  R)
26
Transformers 2007,  PG-13)
27
Saving Private Ryan 1998,  R)
28
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
29
Shrek 2001,  PG)
30
Shrek 2 2004,  PG)
31
Shrek the Third 2007,  PG)
32
The Godfather 1972,  R)
33
The Godfather, Part II 1974,  R)
34
The Godfather, Part III 1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments