My Favorite Movies
| dorina1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City 2005, R) |
|
| 2 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 5 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 6 |
The Truman Show 1998, PG) |
|
| 7 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 8 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 9 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 10 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 11 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 12 |
The Terminal 2004, PG-13) |












