My Favorite Movies
Give list a short description
| doobysnacks86's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Jet Li and the Legend of Wong Fei Hun 2005, Unrated) |
|
| 2 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 3 |
Romeo Must Die 2000, R) |
|
| 4 |
Cradle 2 the Grave 2003, R) |
|
| 5 |
Swordsman II , R) |
|
| 6 |
The Evil Cult , Unrated) |
|
| 7 |
Hero 2002, PG-13) |
|
| 8 |
War (Rogue Assassin) 2007, R) |
|
| 9 |
Kiss of the Dragon 2001, R) |
|
| 10 |
Zhong Nan Hai bao biao (The Defender) (The Bodyguard from Beijing) 1994, R) |
|
| 11 |
Unleashed (Danny the Dog) 2005, R) |
|
| 12 |
Lord of the Wu Tang (Kung Fu Master) (Yi tian tu long ji: Zhi mo jiao jiao zhu) (The Evil Cult) 1993, Unrated) |
|
| 13 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 1984, Unrated) |
|
| 14 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 15 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 16 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Shooter 2007, R) |
|
| 18 |
Stargate 1994, PG-13) |
|
| 19 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 20 |
Fast & Furious 2009, PG-13) |
|
| 21 |
The Incredible Hulk 2008, PG-13) |
|
| 22 |
The Forbidden Kingdom 2008, PG-13) |























doobysnacks86 posted 4 years ago
these are just some of my fav film.