My Favorite Movies
| donodera's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Stand by Me 1986, R) |
|
| 2 |
Pride and Prejudice , Unrated) |
|
| 3 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 4 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 5 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 6 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Ping Pong 2002, Unrated) |
|
| 8 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 9 |
Kiki's Delivery Service 1989, G) |
|
| 10 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 11 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 12 |
Castle in the Sky 1989, PG) |












