Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  donnalrainier's Rating My Rating
1
Dreamer: Inspired by a True Story 2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story
Amust see for horse/animal lovers. The whole cast was meant to be together to give the best movie ever.
2
The Perfect Stranger 2005,  Unrated)
The Perfect Stranger
Nikki was having a hard time with her life going other than she wanted. Until the didinner with the Perfect Stranger.
Got questions about your faith? Have dinner with a Perfect Stranger. He will tell you what you need to know.
3
Another Perfect Stranger 2007,  Unrated)
4
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
5
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
6
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
7
Driving Miss Daisy 1989,  PG)
8
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
9
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
10
Overboard 1987,  PG)
11
Raising Helen 2004,  PG-13)
12
Undercover Blues 1993,  PG-13)
13
V.I. Warshawski 1991,  R)
14
Die Hard 1988,  R)
15
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
16
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
17
Live Free or Die Hard 2007,  PG-13)
18
Striking Distance 1993,  R)
19
Blind Date 1987,  PG-13)
20
The Whole Nine Yards 2000,  R)
21
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
24
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
25
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
26
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
27
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
28
Forrest Gump 1994,  PG-13)
29
Braveheart 1995,  R)
30
Office Space 1999,  R)
31
Top Gun 1986,  PG)
32
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
33
16 Blocks 2006,  PG-13)
34
Hudson Hawk 1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments