Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  donnahchan's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
4
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
5
Discovering the Real World of Harry Potter 2001,  Unrated)
6
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
7
The Family Stone 2005,  PG-13)
8
Transformers 2007,  PG-13)
9
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
10
The Greatest Game Ever Played 2005,  PG)
11
The Patriot 2000,  R)
12
The Sound of Music 1965,  G)
13
The Notebook 2004,  PG-13)
14
The Lake House 2006,  PG)
15
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
17
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
19
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
20
Meet the Parents 2000,  PG-13)
21
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
22
The Whole Ten Yards 2004,  PG-13)
23
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
24
Wedding Crashers 2005,  R)
25
The Wedding Date 2005,  PG-13)
26
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
27
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
28
The Princess Diaries 2001,  G)
29
A Little Princess 1995,  G)
30
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
31
Spider-Man 2002,  PG-13)
32
King Kong 2005,  PG-13)
33
Finding Nemo 2003,  G)
34
50 First Dates 2004,  PG-13)
35
The Ring 2002,  PG-13)
36
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
37
300 2007,  R)
38
Mean Girls 2004,  PG-13)
39
A Walk to Remember 2002,  PG)
40
V for Vendetta 2006,  R)
41
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
42
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
43
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
44
Zoolander 2001,  PG-13)
45
Hitch 2005,  PG-13)
46
She's the Man 2006,  PG-13)
47
Twilight 2008,  PG-13)
48
Knowing 2009,  PG-13)
49
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
50
National Treasure 2004,  PG)
51
Face/Off 1997,  R)
52
City of Angels 1998,  PG-13)
53
Jack Frost 1998,  PG)
54
The Passion of the Christ 2004,  R)
55
Braveheart 1995,  R)
56
Pocahontas 1996,  G)
57
Signs 2002,  PG-13)
58
Chicken Run 2000,  G)
59
The Bourne Identity 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments