Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dondie99's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
I love Julia Roberts. My favorite movie EVER!!!
2
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
3
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
Another favorite with Julia and George
4
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
5
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
6
Charlotte's Web 2006,  G)
7
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
This movie was the BOMB!!!
8
Love and Basketball 2000,  PG-13)
9
The Wood 1999,  R)
10
The Brothers 2001,  R)
11
Four Brothers 2005,  R)
12
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Great cartoon
13
Happy Feet 2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments