My Favorite Movies


  Donaldebeard's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Godfather, Part III 1990,  R)
4
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
5
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
7
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
8
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
9
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
10
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
11
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
12
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
13
A Walk in the Clouds 1995,  PG-13)
14
The Lake House 2006,  PG)
15
While You Were Sleeping 1995,  PG)
16
A Good Year 2006,  PG-13)
17
Gladiator 2000,  R)
18
A Beautiful Mind 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments