My Favorite Movies
| domthebomb1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 2 |
The Last Unicorn 1982, G) |
|
| 3 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 4 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 10 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 11 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Hobbit 1978, Unrated) |
|
| 14 |
300 2007, R) |
|
| 15 |
What Dreams May Come 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 18 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 20 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 21 |
101 Dalmatians 1961, G) |
|
| 22 |
Lady and the Tramp 1955, G) |
|
| 23 |
Peter Pan 1999, Unrated) |
|
| 24 |
Finding Neverland 2004, PG) |
























