My Favorite Movies


  domnick90's Rating My Rating
1
Soul Man 1986,  PG-13)
Soul Man
great!
2
The Aviator 2004,  PG-13)
The Aviator
superb!
3
Chicken Run 2000,  G)
Chicken Run
hilarious
4
A Bug's Life 1998,  G)
A Bug's Life
awsome!
5
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
touching.
6
Deep Blue Sea 1999,  R)
Deep Blue Sea
like the non-stop action
7
The Mighty 1998,  PG-13)
8
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
love the advanture
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
the most expensive ever!
10
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
The Man in the Iron Mask
i have a twin too!
11
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
12
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
13
Superhero Movie 2008,  PG-13)
Superhero Movie
the hilarious nonsense!
14
The Uninvited 2009,  PG-13)
15
Spider-Man 2002,  PG-13)
16
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
a complex love story
17
Shrek 2 2004,  PG)
18
Marvin's Room 1996,  PG-13)
19
Deep Impact 1998,  PG-13)
Deep Impact
ouchh!
20
Casanova 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments