My Favorite Movies
| dominiqued83's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 2 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 3 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Scarface 1983, R) |
|
| 5 |
Gridiron Gang 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Liar Liar 1997, PG-13) |
|
| 7 |
Dumb and Dumber 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 9 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 10 |
Friday 1995, R) |
|
| 11 |
Saw II 2005, R) |
|
| 12 |
Saw III 2006, R) |
|
| 13 |
Wrong Turn 2003, R) |
|
| 14 |
300 2007, R) |
|
| 15 |
Radio 2003, PG) |
|
| 16 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 17 |
Ocean's Eleven 1960, Unrated) |
|
| 18 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 19 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |
|
| 21 |
Major Payne 1995, PG-13) |
|
| 22 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 23 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 24 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 27 |
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006, PG-13) |
|
| 28 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 29 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 30 |
Menace II Society 1993, R) |
|
| 31 |
Boyz n the Hood 1991, R) |
|
| 32 |
Coming to America 1988, R) |
|
| 33 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 34 |
Freedom Writers 2007, PG-13) |
|
| 35 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 36 |
Rush Hour 3 2007, PG-13) |
|
| 37 |
Shooter 2007, R) |
|
| 38 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 39 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 40 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 41 |
Life 1999, R) |
|
| 42 |
Once Upon a Time in Mexico 2003, R) |
|
| 43 |
Desperado 1995, R) |
|
| 44 |
Training Day 2001, R) |
|
| 45 |
Four Brothers 2005, R) |
|
| 46 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 47 |
The Negotiator 1998, R) |
|
| 48 |
He Got Game 1998, R) |
|
| 49 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 50 |
Any Given Sunday 1999, R) |
|
| 51 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 52 |
Ocean's Thirteen 2007, PG-13) |
|
| 53 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 54 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 55 |
Saw IV 2007, R) |
|
| 56 |
Why Did I Get Married? 2007, PG-13) |
|
| 57 |
The Great Debaters 2007, PG-13) |
|
| 58 |
Shoot 'Em Up 2007, R) |


























































