My Favorite Movies


  domarad's Rating My Rating
1
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
FANTASTIC! The best horror movie in a long time... possibly ever! Every time I watch it, I am too scared to sleep for three days!
2
Underworld 2003,  R)
3
Memento 2000,  R)
Memento
ABSOLUTELY EXCELLENT !!!
4
Scanners 1981,  R)
Scanners
Just excellent !!!
5
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993,  R)
6
The Aristocrats 2005,  Unrated)
The Aristocrats
ONE OF THE FUNNIEST MOVIES I'VE EVER SEEN !!! FUNNY AND VERY DISGUSTING !!! IF YOU LOVE STAND UP, SEE IT, YOU'LL LAUGH YOUR ASS OFF !!!
7
Revenge 1990,  R)
Revenge
The title says it all... and it's great !!!
8
Fearless 1993,  R)
Fearless
-= L O V E =- it!
9
American Me 1992,  R)
American Me
SPECTACULAR !!!
10
Saw 2004,  R)
Saw
FANTASTIC thriller! Very very very good!
11
Relentless 1989,  R)
Relentless
I LOVE THIS MOVIE !!!
12
From Beyond 1986,  R)
From Beyond
GREAT MOVIE in the tradition of Re-Animator... I WANT IT ON DVD !!
13
Aliens 1986,  R)
Aliens
One of the best sci fi movies ever... still stands up today in story and effects. I like the original theatrical version better then the director's cut. One of the movies I know all the lines.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments