My Favorite Movies


  dolly7681's Rating My Rating
1
The Panic in Needle Park 1971,  R)
The Panic in Needle Park
i've been waiting 4 years on this dvd.
2
Scarface 1983,  R)
Scarface
classic
3
Blow 2001,  R)
Blow
loved it
4
Captain Corelli's Mandolin 2001,  R)
5
The Goonies 1985,  PG)
The Goonies
for all ages and times. i never got 2 old 4 this.
6
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
The Long Kiss Goodnight
love this one
7
Bambi 1942,  G)
Bambi
my favorite cartoon
8
True Romance 1993,  R)
True Romance
love this movie
9
Romeo and Juliet 1968,  PG)
10
Romeo + Juliet 1996,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments