My Favorite Movies
| dojokani's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 2 |
Dandelion 2003, Unrated) |
|
| 3 |
My Blueberry Nights 2007, PG-13) |
|
| 4 |
The Shining 1980, R) |
|
| 5 |
Dogville 2003, R) |
|
| 6 |
Frida 2002, R) |
|
| 7 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 8 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 9 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 10 |
2046 2004, R) |
|
| 11 |
The Science of Sleep 2006, R)
distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction...distraction is an abstraction for the construction... |
|
| 12 |
Persepolis 2007, PG-13) |
|
| 13 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 14 |
Spirited Away 2001, PG) |














