My Favorite Movies
| Dojagreen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 2 |
28 Weeks Later... 2007, R) |
|
| 3 |
28 Days Later 2002, R) |
|
| 4 |
Dawn of the Dead 2004, R) |
|
| 5 |
300 2007, R) |
|
| 6 |
Office Space 1999, R) |
|
| 7 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 8 |
Saw III 2006, R) |
|
| 9 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 10 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 11 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 12 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 13 |
Resident Evil - Apocalypse 2004, R) |
|
| 14 |
Resident Evil 2002, R) |
|
| 15 |
Dogma 1999, R) |
|
| 16 |
The Devil's Rejects 2005, R) |
|
| 17 |
Friday 1995, R) |
|
| 18 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 19 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 20 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 21 |
Killer Klowns from Outer Space 1988, PG-13) |
|
| 22 |
The Princess Bride 1987, PG) |






















