My Favorite Movies


  dogshit59's Rating My Rating
1
Cruel Intentions 1999,  R)
2
The Brady Bunch Movie 1995,  PG-13)
3
The Lion King 1994,  G)
4
Looking for Alibrandi 2000,  Unrated)
Looking for Alibrandi
One of my favourites. I love everything about this movie
5
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
6
Legally Blonde 2001,  PG-13)
7
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
8
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
9
A Very Brady Sequel 1996,  PG-13)
10
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
11
Brokeback Mountain 2005,  R)
Brokeback Mountain
This is such a unique film. It's so moving and way better than what i thought it would be.
12
The Hot Chick 2002,  PG-13)
13
That Old Feeling 1997,  PG-13)
That Old Feeling
lol i love this movie. It makes me laugh so much every time i see it
14
Panic Room 2002,  R)
Panic Room
Pretty original
15
Father of the Bride 1991,  PG)
16
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
Rachel McAdams rox!!
17
Freaky Friday 2003,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments