My Favorite Movies
| dogmaster's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 4 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 5 |
Coach Carter 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 9 |
Man on Fire 2004, R) |
|
| 10 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 13 |
Mission Impossible 2 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Without A Paddle 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 16 |
Constantine 2005, R) |
|
| 17 |
Troy 2004, R) |
|
| 18 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |


















