My Favorite Movies
| dogcity2003's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Alien 1979, R) |
|
| 2 |
Aliens 1986, R) |
|
| 3 |
Alien3 1992, R) |
|
| 4 |
Alien Resurrection 1997, R) |
|
| 5 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |
|
| 6 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 7 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 8 |
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001, Unrated) |
|
| 9 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007, R) |
|
| 11 |
Jeepers Creepers 2001, R) |
|
| 12 |
The Cave 2005, PG-13) |
|
| 13 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 14 |
The Grudge 2 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 16 |
The Ring 2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 18 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 19 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |



















