My Favorite Movies


  DoctorOrder's Rating My Rating
1
Pulp Fiction 1994,  R)
2
Reservoir Dogs 1992,  R)
3
A Clockwork Orange 1971,  R)
4
Trainspotting 1996,  R)
5
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
6
Velvet Goldmine 1998,  R)
7
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
8
Fight Club 1999,  R)
9
3-Iron (Bin-jip) (Empty Houses) 2004,  R)
10
Snatch 2001,  R)
11
Natural Born Killers 1994,  R)
12
Seven (Se7en) 1995,  R)
13
The Blair Witch Project 1999,  R)
14
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
15
Quadrophenia 2001,  R)
16
Full Metal Jacket 1987,  R)
17
The Truman Show 1998,  PG)
18
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
19
Nana 2005,  Unrated)
20
Boys Don't Cry 1999,  R)
21
Oldboy 2004,  R)
22
Last Days 2005,  R)
23
Das Experiment (The Experiment) 2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments