My Favorite Movies
| dnkybooti's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Grease 1978, PG) |
|
| 4 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 5 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 6 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 7 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 8 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 9 |
I Can Do Bad All By Myself 2009, PG-13) |
|
| 10 |
Meet the Browns 2004, Unrated) |
|
| 11 |
Madea's Class Reunion 2003, Unrated) |
|
| 12 |
Madea's Family Reunion 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Daddy's Little Girls 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
Foxfire 1996, R) |
|
| 16 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 17 |
Selena 1997, PG) |
|
| 18 |
Annie 1981, PG) |
|
| 19 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 20 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 21 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 22 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 23 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 24 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 25 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 26 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |

























