My Favorite Movies
Detailed movies & intriguing.
| dmuraya1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 2 |
Training Day 2001, R) |
|
| 3 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Manchurian Candidate 2004, R) |
|
| 5 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Preacher's Wife 1996, PG) |
|
| 7 |
Devil in a Blue Dress 1995, R) |
|
| 8 |
The Hurricane 1999, R) |
|
| 9 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 10 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 11 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 12 |
Kiss The Girls 1997, R) |
|
| 13 |
Clint Eastwood: Out of the Shadows 2000, Unrated) |
|
| 14 |
Teachers 1984, R) |















dmuraya1 posted 3 years ago
Shawn shank redemption is one of the best movies ever done by Morgan freeman. It is worth watching for anyone who has never watched this movie.