My Favorite Movies
| dmsherratt's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's Christmas Vacation 1989, PG-13) |
|
| 2 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 3 |
The Nutty Professor 1996, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
Their Eyes Were Watching God 2005, Unrated) |
|
| 6 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 7 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 10 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 11 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 12 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 13 |
A Walk to Remember 2002, PG) |













