Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dlxl95's Rating My Rating
1
Raise Your Voice 2004,  PG)
2
Material Girls 2006,  PG)
3
Sleepover 2004,  PG)
4
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
5
Bring It On Again 2004,  PG-13)
6
Aquamarine 2006,  PG)
7
Just My Luck 2006,  PG-13)
8
The Princess Diaries 2001,  G)
9
The Prince and Me 2004,  PG)
10
High School Musical 2006,  G)
11
School of Rock 2003,  PG-13)
12
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
13
RV 2006,  PG)
14
Mean Girls 2004,  PG-13)
15
The Parent Trap 1998,  PG)
16
Crossroads 2002,  PG-13)
17
New York Minute 2004,  PG)
18
Uptown Girls 2003,  PG-13)
19
Ella Enchanted 2004,  PG)
20
The Perfect Man 2005,  PG)
21
The Challenge 2003,  G)
22
White Chicks 2004,  PG-13)
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
24
Confessions of a Teenage Drama Queen 2004,  PG)
25
Freaky Friday 2003,  PG)
26
The Hot Chick 2002,  PG-13)
27
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
28
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
29
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
30
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
31
Life-Size 2000,  G)
32
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
33
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
34
50 First Dates 2004,  PG-13)
35
What a Girl Wants 2003,  PG)
36
She's the Man 2006,  PG-13)
37
Agent Cody Banks 2003,  PG)
38
Get A Clue 2002,  G)
39
Big Fat Liar 2002,  PG)
40
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
41
Spider-Man 2002,  PG-13)
42
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
43
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
44
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
45
Honey 2003,  PG-13)
46
The Prince and Me 2 2005,  PG)
47
It Takes Two 1995,  PG)
48
Dumb and Dumber 1997,  PG-13)
49
Fat Albert 2004,  PG)
50
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
51
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
52
Shall We Dance 2004,  PG-13)
53
Rat Race 2001,  PG-13)
54
Step Up 2006,  PG-13)
55
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
56
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
57
Prime 2005,  PG-13)
58
Cadet Kelly 2002,  Unrated)
59
Cow Belles i ,  G)
60
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2006,  PG)
61
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
62
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
63
The Holiday 2006,  PG-13)
64
Charlotte's Web 2006,  G)
65
Night at the Museum 2006,  PG)
66
I Not Stupid Too (Xiaohai bu ben 2) 2002,  Unrated)
67
You Got Served 2004,  PG-13)
68
Stuck in the Suburbs 2004,  Unrated)
69
Thunderbirds 2004,  PG)
70
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
71
Saved! 2003,  PG-13)
72
Ice Princess 2005,  G)
73
Stick It 2006,  PG)
74
Accepted 2006,  PG-13)
75
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
76
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
77
Meet the Parents 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments