My Favorite Movies
| dledee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 2 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 3 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 4 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Hans Christian Andersen's The Little Mermaid (Andasen dôwa ningyo-hime) 1975, G) |
|
| 6 |
The Land Before Time 1988, G) |
|
| 7 |
Balto 1996, G) |
|
| 8 |
Dead Poets Society 1989, PG) |
|
| 9 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 10 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |










