My Favorite Movies
| djmartincook1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Koyaanisqatsi - Life Out of Balance 1982, Unrated) |
|
| 2 |
Ghost World 2001, R) |
|
| 3 |
Phantom of the Paradise 1974, PG) |
|
| 4 |
Blood Simple 1984, R) |
|
| 5 |
Paris, Texas 1983, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 8 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 9 |
Suspiria 1977, R) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 11 |
Runaway Train 1985, R) |











