Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DJLemu's Rating My Rating
1
Fantastic Four 2005,  PG-13)
2
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
3
Scary Movie 2000,  R)
4
Scary Movie 2 2001,  R)
5
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
6
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
7
The Legend of Drunken Master (Jui kuen II) (Drunken Fist II) 1994,  R)
8
Who Am I? ,  PG-13)
9
Iron Monkey 1993,  PG-13)
10
Rush Hour 1998,  PG-13)
11
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
12
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
13
Spider-Man 2002,  PG-13)
14
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
15
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
16
Jackass - The Movie 2002,  R)
17
Jackass: Number Two 2006,  R)
18
The Transporter 2002,  PG-13)
19
Transporter 2 2005,  PG-13)
20
Crank 2006,  R)
21
X-Men 2000,  PG-13)
22
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
23
Mission Impossible 1996,  PG-13)
24
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
25
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
26
Sky Captain and the World of Tomorrow 2004,  PG)
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
29
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
30
Ghost Rider 2007,  PG-13)
31
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
32
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
33
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
34
Dawn of the Dead 2004,  R)
35
Underworld 2003,  R)
36
Land of the Dead 2005,  R)
37
Underworld: Evolution 2006,  R)
38
Shaun of the Dead 2004,  R)
39
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) 2006,  R)
40
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
41
Daddy Day Care 2003,  PG)
42
Shrek 2001,  PG)
43
Shrek 2 2004,  PG)
44
Shrek the Third 2007,  PG)
45
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
46
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
47
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
48
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
49
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
50
White Chicks 2004,  PG-13)
51
300 2007,  R)
52
Dungeons & Dragons 2000,  PG-13)
53
Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God 2005,  Unrated)
54
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
55
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
56
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
57
Gladiator 2000,  R)
58
Timeline 2003,  PG-13)
59
Dragonheart 1986,  PG-13)
60
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
61
Jump In! 2007,  Unrated)
62
High School Musical 2006,  G)
63
Click 2006,  PG-13)
64
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
65
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
66
Pitch Black 2000,  R)
67
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
68
Dark Fury - The Chronicles of Riddick 2004,  Unrated)
69
Dog Soldiers 2002,  R)
70
Teen Titans: Trouble in Tokyo 2006,  Unrated)
71
The Parent Trap 1998,  PG)
72
50 First Dates 2004,  PG-13)
73
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
74
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
75
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003,  G)
76
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005,  G)
77
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
78
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
79
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
80
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
81
The Matrix 1999,  R)
82
Hulk 2003,  PG-13)
83
Men in Black 1997,  PG-13)
84
Men in Black II 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments