My Favorite Movies
| djconnell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lost In Translation 2003, R) |
|
| 2 |
Sideways 2004, R) |
|
| 3 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 4 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 5 |
Sin City 2005, R) |
|
| 6 |
Adaptation 2002, R) |
|
| 7 |
Garden State 2004, R) |
|
| 8 |
The Rules of Attraction 2002, R) |
|
| 9 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 10 |
Pleasantville 1998, PG-13) |
|
| 11 |
Grosse Pointe Blank 1997, R) |
|
| 12 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 13 |
Superman Returns 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Batman Begins 2005, PG-13) |














