Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dj8mercado's Rating My Rating
1
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
i lav it i wanna see it many times
2
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
its fantastic
3
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
fantsatic
4
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
i wanna see it again
5
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
great
6
American Pie 1999,  R)
American Pie
i lav it
7
Spider-Man 2002,  PG-13)
8
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
Kill Bill: Volume 1
its suspence me
9
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
Meet The Fockers
i like it
10
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
great
11
Sin City 2005,  R)
Sin City
great
12
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
great
13
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
great
14
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
make me scary
15
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
great movie
16
Rocky 1976,  PG)
Rocky
interesting
17
Austin Powers in Goldmember 2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember
great
18
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
i lav it
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
great
20
8 Mile 2002,  R)
8 Mile
good
21
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
good
22
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
great
23
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
good
24
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
great
25
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
great
26
There's Something About Mary 1998,  R)
There's Something About Mary
great
27
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
i like this
28
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
nice shots
29
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
good
30
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
goood

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments