Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. diveingg
  2. Youngest "wh...

my favorites :)

  diveingg's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
i liked it :]
2
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
haha funny ;]
3
Push 2009,  PG-13)
Push
Really good :)
4
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Really good movie
5
Hancock 2008,  PG-13)
Hancock
haha funny!
6
Kicking & Screaming 2005,  PG)
Kicking & Screaming
OMG! Best movie everrr!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Meh, its good.
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
1st one was the best!
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Still really REALLY good
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Still REALLY REALLY REALLY good :p
11
Shrek 2001,  PG)
Shrek
haha, im a sucker for kid movies! :p
12
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
haha
13
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
awesome movie!!
14
Stick It 2006,  PG)
Stick It
cool gymnastics movie :]
15
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Best movie ever!!!
16
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
funny :]
17
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
funny :]
18
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
cool :)
19
Christmas with the Kranks 2004,  PG)
Christmas with the Kranks
omg, its hilarious!!!!!
20
The Dark Knight 2008,  PG-13)
The Dark Knight
Luv this movie!!
21
Van Helsing 2004,  PG-13)
Van Helsing
awesome :]
22
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
hahaha
23
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
good :)
24
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
i liked it :]
25
Night at the Museum 2006,  PG)
26
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
great movie ;]
27
The Game Plan 2007,  PG)
28
The Incredibles 2004,  PG)
The Incredibles
cute :]
29
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
funny!
30
Dan in Real Life 2007,  PG-13)
Dan in Real Life
funny! :)
31
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
Great movie, and its bye Tim Burton ;]
32
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
Good / sad!
33
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
Good Movie! :]
34
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
35
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments