My Favorite Movies


  diszmisz's Rating My Rating
1
Apocalypto 2006,  R)
2
300 2007,  R)
3
The Chorus (Les Choristes) 2004,  PG-13)
4
Troy 2004,  R)
5
Wild Hogs 2007,  PG-13)
6
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
7
Pan's Labyrinth 2006,  R)
8
Queen of the Damned 2002,  R)
9
Mary Poppins 1964,  G)
10
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
11
Sabrina 1954,  Unrated)
12
Funny Face 1957,  Unrated)
13
My Fair Lady 1964,  G)
14
The Nun's Story 1959,  Unrated)
15
Cool Runnings 1993,  PG)
16
Kingdom of Heaven 2005,  R)
17
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
18
If the Shoe Fits 1990,  PG)
19
Underworld 2003,  R)
20
French Kiss 1995,  PG-13)
21
Gigi 1958,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments