Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  dinot1985's Rating My Rating
1
Frequency 2000,  PG-13)
2
Click 2006,  PG-13)
Click
Amazingly touching and really tells you not to waste life. Must own movie.
3
Troy 2004,  R)
4
Constantine 2005,  R)
5
The Last Samurai 2003,  R)
6
Daredevil 2003,  PG-13)
7
The Lost Boys 1987,  R)
8
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
9
Land of the Dead 2005,  R)
10
Resident Evil 2002,  R)
11
Hellboy 2004,  PG-13)
12
Evil Dead 2 1987,  R)
13
The Evil Dead 1981,  R)
The Evil Dead
I love this movie and it's sequels!
14
Final Destination 2000,  R)
15
Oldboy 2004,  R)
16
I, Robot 2004,  PG-13)
17
Cruel Intentions 1999,  R)
Cruel Intentions
The sexiest movie there is with a great play of rivarly and cruelty.
18
Superman 1978,  PG)
19
The Matrix 1999,  R)
20
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
21
The Frighteners 1996,  R)
22
Superman: Man of Steel 2012,  Unrated)
23
American Pie 1999,  R)
24
Grown Ups 2010,  PG-13)
25
Final Destination 3 2006,  R)
26
K-PAX 2001,  PG-13)
27
Versus 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments