My Favorite Movies


  Dina973's Rating My Rating
1
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
Great, amazing, awesome, best movie ever!!
2
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
i am gonna see it its prpbably gonna be great!!
3
RV 2006,  PG)
RV
The funniest movie evr!!
4
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
Really good , quite funny. OS sweet! makes you cry!
5
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
Tim Burton's Corpse Bride
great, really exciting and a bit scary!
6
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
The Little Mermaid II - Return to the Sea
great a bit better than the first one!
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
great, really exciting!
8
The Wild 2006,  G)
The Wild
Really exciting but htey copied finding nemo and Madagascar!
9
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
gReAt!!!
10
Madagascar 2005,  PG)
Madagascar
So crazy and funny!
11
Bratz - Genie Magic 2006,  G)
Bratz - Genie Magic
Really exciting! Luv the songs!
12
Bratz - Rock Angelz 2005,  Unrated)
Bratz - Rock Angelz
The second BRATZ MOVIE, ROCKIN COOL!
13
Barbie - Fairytopia 2005,  G)
Barbie - Fairytopia
Got it on dvd, Great!
14
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D 2005,  Unrated)
Barbie and the Magic of Pegasus 3-D
So exciting, i cant believe the unicorn was her sister!
15
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
Yours, Mine & Ours
Funny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
16
Jump In! 2007,  Unrated)
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
Its so funny!!
18
Spirited Away 2001,  PG)
19
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
20
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
21
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
So cool i love the song what dreams are made of.
22
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
23
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
24
Monster House 2006,  PG)
Monster House
Really scary and exciting!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments