My Favorite Movies
| dieterkz1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988, R) |
|
| 2 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 3 |
Scarface 1983, R) |
|
| 4 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 5 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 6 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 8 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 9 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 10 |
Paprika 2006, R) |










