Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  DiceX's Rating My Rating
1
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Great Movie.
2
The 'Burbs 1989,  PG)
The 'Burbs
THE NUMBER 1 MOVIE THAT NO1 HAS SEEN OF ALL TIME!
3
Employee of the Month 2006,  PG-13)
Employee of the Month
Were all pink on the inside pink like......Virginia?
4
The Cable Guy 1996,  PG-13)
The Cable Guy
Jim carey at his best.
5
What About Bob? 1991,  PG)
6
The Terminal 2004,  PG-13)
The Terminal
tom hanks was great.
7
Accepted 2006,  PG-13)
Accepted
2 many funny lines to remember.
8
Unbreakable 2000,  PG-13)
Unbreakable
M.night.shamalan(forgive me on the spelling)
9
Equilibrium 2002,  R)
Equilibrium
His face falls off lol.
10
The Green Mile 1999,  R)
11
Forrest Gump 1994,  PG-13)
12
Disturbia 2007,  PG-13)
13
Signs 2002,  PG-13)
14
The Great Escape 1963,  Unrated)
The Great Escape
GREAT MOVIE!!! based on a true story.
15
Christine 1983,  R)
Christine
A HORROR I WILL NEVER FORGET!!!!!
16
The Passion of the Christ 2004,  R)
The Passion of the Christ
Pro!
17
Black Sheep 1996,  PG-13)
18
Tommy Boy 1995,  PG-13)
Tommy Boy
CHRIS FARLY I MISS U!!!!
19
Apollo 13 1995,  PG)
20
Down to Earth 2001,  PG-13)
21
The Skulls 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments