My Favorite Movies
| dhanar202's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 2 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 3 |
Bride of the Wind 2001, R) |
|
| 4 |
A Wind Named Amnesia 1993, Unrated) |
|
| 5 |
Augusta, Gone 2006, Unrated) |
|
| 6 |
When the Wind Blows 1986, PG) |
|
| 7 |
What Love Is 2006, R) |
|
| 8 |
Love Strange Love 2005, Unrated) |
|
| 9 |
Love Story: Berlin 1942 1997, Unrated) |
|
| 10 |
Maine Pyar Kiya (I Fell In Love) (When Love Calls) 1990, Unrated) |
|
| 11 |
Wristcutters - A Love Story 2006, R) |
|
| 12 |
Endless Desire (Hateshinaki yokubo) 1958, Unrated) |
|
| 13 |
The Greatest Love of All (O Maior Amor do Mundo) 2006, Unrated) |
|
| 14 |
Games of Love and Chance (L'Esquive) 2004, Unrated) |
|
| 15 |
The Consequences of Love (Le Conseguenze dell'amore) 2004, Unrated) |
|
| 16 |
Love on the Side (Deluxe Combo Platter) , R) |
|
| 17 |
I Love You Eugenio (Ti voglio bene Eugenio) 2002, Unrated) |
|
| 18 |
Nuts for Love (Nueces para el Amor) 2000, R) |
|
| 19 |
I Love Budapest 2001, Unrated) |
|
| 20 |
Goodbye Charlie Bright 2001, Unrated) |

















