My Favorite Movies
| Dfury101's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 2 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 3 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 4 |
The Count of Monte Cristo 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 6 |
Blade 1998, R) |
|
| 7 |
Russian Dolls (Les Poupées Russes) 2005, Unrated) |
|
| 8 |
The Girl Next Door 2004, R) |
|
| 9 |
Snatch 2001, R) |
|
| 10 |
The Long Kiss Goodnight 1996, R) |










