My Favorite Movies
| Devohagen's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Night at the Roxbury 1998, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 4 |
Grandma's Boy 2006, R) |
|
| 5 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie 1990, PG) |
|
| 6 |
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze 1991, PG) |
|
| 7 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III 1993, PG) |
|
| 8 |
TMNT 2007, PG) |
|
| 9 |
Tommy Boy 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Black Sheep 1996, PG-13) |
|
| 11 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Slap Shot 1980, R) |
|
| 13 |
Caddyshack 1980, R) |
|
| 14 |
Caddyshack II 1988, PG) |
|
| 15 |
The Blues Brothers 1980, R) |
|
| 16 |
The Pest 1997, PG-13) |
















