My Favorite Movies
| devinemisskat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 2 |
300 2007, R) |
|
| 3 |
Sin City 2005, R) |
|
| 4 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 5 |
The Evil Dead 1981, R) |
|
| 6 |
Evil Dead 2 1987, R) |
|
| 7 |
Army of Darkness 1993, R) |
|
| 8 |
Night of the Living Dead 1968, R) |
|
| 9 |
Dawn of the Dead 1978, R) |
|
| 10 |
Day of the Dead 1985, Unrated) |
|
| 11 |
28 Weeks Later... 2007, R) |
|
| 12 |
Stay Alive 2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 14 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 15 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 16 |
The Crow 1994, R) |
|
| 17 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 18 |
Ghost Ship 2002, R) |
|
| 19 |
White Noise 2005, PG-13) |



















