My Favorite Movies


  devilsangel4u's Rating My Rating
1
Wolf Creek 2004,  R)
2
Cursed 2004,  PG-13)
3
The Amityville Horror 1979,  R)
4
The Amityville Horror 2005,  R)
5
Ghost Rider 2007,  PG-13)
6
The Number 23 2007,  R)
7
Sin City 2005,  R)
8
Vampire in Brooklyn 1995,  R)
9
The Ring 2002,  PG-13)
10
Reno 911!: Miami 2007,  R)
11
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
12
Finding Nemo 2003,  G)
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
14
Click 2006,  PG-13)
15
Wes Craven's New Nightmare 1994,  R)
16
The Last House on the Left 1972,  R)
17
The Serpent and the Rainbow 1987,  R)
18
Wes Craven Presents: They ,  PG-13)
19
Wes Craven Presents Wishmaster 1997,  R)
20
The Hills Have Eyes 1977,  R)
21
Dracula II: Ascension 2003,  R)
22
The Hills Have Eyes, Part 2 1985,  R)
23
Red Eye 2005,  PG-13)
24
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
25
The People Under The Stairs 1991,  R)
26
Chiller 1985,  R)
27
Deadly Friend 1986,  R)
28
Puppet Master V (Puppet Master 5: The Final Chapter) 1994,  R)
29
Puppet Master IV (Puppet Master 4) 1993,  R)
30
The Game of Their Lives 2005,  PG)
31
Swamp Thing 1982,  PG)
32
Shocker 1989,  R)
33
Horror of the Blood Monsters (Creatures of the Red Planet) 1970,  PG)
34
Inseminoid (Horror Planet) 1982,  R)
35
The Horror Show (House 3) 1989,  R)
36
The Horror Within 2005,  R)
37
Horror Express 1974,  R)
38
Horror Hotel 1960,  PG-13)
39
The Last Horror Movie 2003,  R)
40
Heroes of Horror 2001,  Unrated)
41
Dementia (Daughter of Horror) 1955,  Unrated)
42
The Dunwich Horror 1970,  R)
43
Dario Argento - An Eye for Horror 1997,  Unrated)
44
Crucible of Horror (The Velvet House) 1971,  PG)
45
Horror of Dracula 1958,  Unrated)
46
The Horror of Frankenstein 1970,  R)
47
Return to Horror High 1987,  R)
48
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
49
A Walk to Remember 2002,  PG)
50
Rent 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments