My Favorite Movies
| deustchman00's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 2 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 3 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Monster 2003, R) |
|
| 5 |
Volver 2006, R) |
|
| 6 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 9 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 12 |
Moulin Rouge 1952, Unrated) |
|
| 13 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 14 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 15 |
Party Monster 2003, R) |
|
| 16 |
But I'm A Cheerleader 1999, R) |
|
| 17 |
Closer 2004, R) |
|
| 18 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 19 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 20 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 21 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |





















