My Favorite Movies
| dethklok009's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Christine 1983, R) |
|
| 2 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 3 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 4 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 5 |
Driven 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Mockingbird Don't Sing 2002, Unrated) |
|
| 7 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 8 |
Seabiscuit 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Dante's Peak 1997, PG-13) |
|
| 10 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 11 |
The Perfect Storm 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 13 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 14 |
Alice in Wonderland 2010, PG) |
|
| 15 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 16 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 17 |
Terminator 2: Judgment Day 1991, R) |
|
| 18 |
Terminator 3 - Rise of the Machines 2003, R) |
|
| 19 |
Terminator Salvation 2009, PG-13) |
|
| 20 |
Paranormal Activity 2007, R) |




















