Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  desita1's Rating My Rating
1
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
4
Dragonheart 1986,  PG-13)
5
Big Momma's House 2000,  PG-13)
6
Little Man 2006,  PG-13)
7
Blood Diamond 2006,  R)
8
Meet the Parents 2000,  PG-13)
9
The Butterfly Effect 2004,  R)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
11
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
12
White Men Can't Jump 1992,  R)
13
Crank 2006,  R)
14
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
15
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
16
Gladiator 2000,  R)
17
300 2007,  R)
18
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
19
The Devil's Advocate 1997,  R)
20
Jerry Maguire 1996,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments