My Favorite Movies


  denisemun's Rating My Rating
1
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
2
Big Fish 2004,  PG-13)
3
The Breakfast Club 1985,  R)
4
Zoolander 2001,  PG-13)
5
The Lion King 1994,  G)
6
Toy Story 1995,  G)
7
Toy Story 2 1999,  G)
8
Hot Fuzz 2006,  R)
9
Little Miss Sunshine 2006,  R)
10
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
11
The Road to El Dorado 2000,  PG)
12
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
13
Speak 2005,  PG-13)
14
Spirited Away 2001,  PG)
15
My Neighbor Totoro 1988,  G)
16
The Social Network 2010,  PG-13)
17
Tangled 2010,  PG)
18
Black Swan 2010,  R)
19
The King's Speech 2010,  PG-13)
20
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
21
Stand by Me 1986,  R)
22
Inception 2010,  PG-13)
23
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
24
The Kids Are All Right 2010,  R)
25
Monsters, Inc. 2001,  G)
26
Up 2009,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments