My Favorite Movies


  dengbu3na's Rating My Rating
1
The Killing Fields 1984,  R)
2
Apocalypto 2006,  R)
3
The Karate Kid 1984,  PG)
The Karate Kid
i love this movie coz i have a big crush with ralph macchio
4
The Karate Kid Part II 1987,  PG)
5
The Karate Kid, Part III 1989,  PG)
6
Selena 1997,  PG)
Selena
her life story was so great, very inspirational
7
Far from Home 1989,  R)
Far from Home
this was the movie that i first saw her and she is really so pretty and sexy, i got hooked on her. since then, i started to admire her i started collecting and searching all her movies from past to present...
8
50 First Dates 2004,  PG-13)
9
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
10
Bad Girls 1994,  R)
11
Guncrazy 1992,  R)
12
Scream 1996,  R)
13
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
14
Firestarter 1984,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments