My Favorite Movies
| Demonblade's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Fist of the North Star 1998, R) |
|
| 3 |
Ninja Scroll 1986, Unrated) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
Akira 1988, R) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 7 |
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954, Unrated) |
|
| 8 |
Versus 2000, R) |
|
| 9 |
Enter the Dragon 1973, R) |
|
| 10 |
Blow 2001, R) |
|
| 11 |
Ong-Bak (Ong Bak: Muay Thai Warrior) 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 13 |
Azumi 2003, Unrated) |
|
| 14 |
Zatôichi 1989, Unrated) |
|
| 15 |
The Shining 1980, R) |
|
| 16 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 17 |
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 19 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 20 |
Sin City 2005, R) |
|
| 21 |
300 2007, R) |





















